Aktualności

wywiad w Magazynie Lubelskim

Zapraszamy do lektury. Wywiad ze mną na temat windykacji należności i detektywistyki:)

https://magazynlubelski.pl/artykuly/994-mala-pozyczka-stwarza-dluznika-a...

Więcej...

Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do

Więcej...

Agresja Rosji na Ukrainę

Z góry przepraszam za prywatną wypowiedź, ale nie sposób nie wyrazić smutku, który pojawił się w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
Stało się niemożliwe. W XXI wieku wybuchła III Wojna Światowa.

Więcej...

Sprzedaż długów - jak to działa?

W obrocie gospodarczym bardzo często pojawia się sformułowanie cesji wierzytelności, czyli inaczej sprzedaży długu. Najogólniej mówiąc jest to umowa cywilnoprawna, gdzie jedna ze stron (cedent) przenosi swoją wierzytelność na osobę trzecią (cesjonariusza). Istotą tego przeniesienia jest brak potrzeby uzyskania zgody dłużnika, chyba że sprzeciwiałoby się to ustawie, zastrzeżeniu umownemu czy właściwości zobowiązania, co wynika wprost z art. 509 Kodeksu Cywilnego.

Więcej...

Rodzina to świętość - jak odzyskać dług od krewnych?

Rodzina to ci ludzie w naszym życiu, którzy teoretycznie powinni być najbliżsi i lojalni. Często widząc krewnego w tarapatach chcemy za wszelką cenę mu pomóc. Zapominamy o takich maksymach jak “dobry zwyczaj: nie pożyczaj” i ulegamy naciskom córki, brata, czy rodziców. Dajemy im pieniądze ustnie tylko ustalając warunki spłat. Albo co gorsza bierzemy dla nich kredyt.

Więcej...

Komu najpierw zapłaci dłużnik?

Kiedy kontrahent zalega wobec ciebie ze spłatą wierzytelności, często składasz to na karb jakichś problemów finansowych, z którymi się boryka. Fakty są jednak często odmienne. Dłużnicy zwlekają z opłatami wobec osób, firm i instytucji, których się najmniej „obawiają”. Całkiem prawdopodobne jest, że jeśli nie upominasz się o swoje, należność nie zostanie uregulowana. Co zrobić, by nie być na szarym końcu finansowych priorytetów tTwoich klientów, kontrahentów i podwykonawców?

Więcej...

Faktoring czy windykacja?

Każdy przedsiębiorca wie, jak trudno utrzymać płynność finansową firmy gdy nierzetelni kontrahenci nie opłacają w terminie faktur. Wielu z nich wybiera faktoring jako rozwiązanie umożliwiające natychmiastowe otrzymanie środków pieniężnych. Faktoring jest to branża, która rozwija się bardzo szybko i dużo instytucji finansowych oferuje takie usługi nawet mikroprzedsiębiorcom. Czy warto iść tą drogą, czy lepiej skorzystać z pomocy fachowego windykatora?

Więcej...

Typowe wymówki dłużników

Jeśli kiedykolwiek byłeś w sytuacji, gdy dłużnik zalegał z uregulowaniem zobowiązań wobec ciebie i nie byłeś w stanie wyegzekwować swoich pieniędzy, dobrze wiesz, jak kreatywne są wymówki osób niewypłacalnych. Nawet jeśli uda ci się nawiązać z dłużnikiem kontakt (co nie jest oczywiste, często spotykamy się z nieodbieraniem telefonu, brakiem odpowiedzi na maile i innymi unikającymi zachowaniami), fantazja w wymyślaniu przez niego powodów niewywiązania się z płatności jest zadziwiająca.

Więcej...

Rejestry długów i dłużników - plusy dla wierzycieli

W Polsce funkcjonuje kilka rejestrów dłużników i długów. Istnieją też „giełdy długów”, gdzie firmy i osoby fizyczne sprzedają wierzytelności, których spłaty nie są w stanie samodzielnie wyegzekwować. Oczywiste jest, że nikt nie ma ochoty znaleźć się na jednej z tych „czarnych list”. Zdecydowanie utrudnia to, a często uniemożliwia, zaciąganie nowych zobowiązań, czy uzyskanie umów na usługi, na przykład telefoniczne, cyfrowe, czy dotyczące dostarczania innych mediów.

Więcej...

Rosnące zadłużenie Polaków zagrożeniem dla Twojej płynności finansowej

Ponad połowa Polaków ma długi, z czego około 30 procent nie daje sobie rady z ich spłatą, a 61,5 procent czuje się nadmiernie przytłoczonych koniecznością spłacania zobowiązań. ⅓ dłużników nie odczuwa trudności, by spłacić należności, zwracają się o pomoc finansową do rodziny. Najczęściej zaległości dotyczą zobowiązań za telefon, Internet i telewizję, a także za czynsz, prąd, wodę i gaz. Dodatkowo, trudno Polakom spłacać raty kredytów gotówkowych, oraz długi u krewnych. 

Więcej...

Strony

Kontakt

Kancelaria Windykacyjna MS
Michał Starzyński

Wyśrodkuj mapę

NIP 7123228804
Regon 061029364

fb.me/mswindykacja

Polityka Prywatności