Typowe wymówki dłużników

Jeśli kiedykolwiek byłeś w sytuacji, gdy dłużnik zalegał z uregulowaniem zobowiązań wobec ciebie i nie byłeś w stanie wyegzekwować swoich pieniędzy, dobrze wiesz, jak kreatywne są wymówki osób niewypłacalnych. Nawet jeśli uda ci się nawiązać z dłużnikiem kontakt (co nie jest oczywiste, często spotykamy się z nieodbieraniem telefonu, brakiem odpowiedzi na maile i innymi unikającymi zachowaniami), fantazja w wymyślaniu przez niego powodów niewywiązania się z płatności jest zadziwiająca. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze wymówki służące wytłumaczeniu się z nierzetelności wobec wierzycieli.

“Nie mam pieniędzy”

Najczęstszym argumentem dłużników jest to, że nie mogą wywiązać się ze zobowiązania, bo nie mają w danej chwili pieniędzy: na życie, na zapłacenie pilniejszych faktur, na wypłacenie pracownikom wynagrodzenia, czy na zaspokojenie nagłych potrzeb, wynikających ze słabego zdrowia, wypadku lub innej nieprzewidzianej sytuacji. W takim przypadku należy upewnić się, czy twierdzenia dłużnika są zgodne z prawdą. Fachowcy, tacy jak zatrudniani w Kancelarii Windykacyjnej Michał Starzyński, pomogą ci w ustaleniu rzeczywistej kondycji finansowej nierzetelnego kontrahenta i ostatecznym odzyskaniu pieniędzy.

“Już zapłaciłem”

”Przecież już przelałem należne pieniądze, przelew jest w drodze, za dwa-trzy dni się zaksięguje”. To typowa wymówka, polegająca na odgrywaniu przez dłużnika osoby solidnej. Jest to gra na czas, być może niesolidny kontrahent liczy na jakiś zastrzyk gotówki, może gra na zwłokę, zakładając, że może tę zabawę w kotka i myszkę prowadzić w nieskończoność. W tym przypadku zawsze trzeba prosić dłużnika o screeny, czy inne potwierdzenie dokonania wpłaty. Trzeba podobnie jak w pierwszym przypadku zbadać rzeczywistą kondycję finansową niesolidnego płatnika. W razie faktycznych kłopotów z płynnością warto zatrudnić profesjonalnego windykatora, który potrafi negocjować i wypracuje plan spłaty długu korzystny, czy możliwy do akceptacji, dla obu stron.

“Och, zapomniałem! Już robię przelew!”

To argument blisko spokrewniony z poprzednim. Dłużnik będzie utrzymywał, że kwota należności jest tak niewielka, że „wypada mu z głowy” uiszczenie jej - po prostu ma masę zajęć i obowiązków. I za każdym razem, gdy się z nim kontaktujesz „właśnie sobie przypomina” i „już robi przelew”. Z takim kontrahentem lepiej poradzi sobie fachowy windykator. Będzie umiał oszacować rzeczywistą sytuację finansową nierzetelnego dłużnika i uzmysłowić mu wszystkie konsekwencje, jakie idą za dalszym unikaniem wywiązania się z zobowiązania.

“Ale wszyscy zalegają z opłaceniem wierzytelności”

Obecnie branie pożyczek i kredytów bez świadomości swojej faktycznej kondycji finansowej oraz niewłaściwe budżetowanie w firmach są nagminne. Pochopne decyzje w zaciąganiu zobowiązań pieniężnych i materialnych prowadzi do sytuacji, że nieopłacanie wierzytelności staje się „normą”. Nierzetelni dłużnicy zasłaniają się argumentem, że skoro inni nie płacą, to dlaczego oni mają płacić w terminie. To jest oczywiście całkowicie niezgodne z etyką i dobrymi praktykami biznesowymi. Musisz pamiętać o dobru swoim i swojej firmy. Nie chcesz stracić płynności finansowej z powodu lekceważenia przez kontrahenta zobowiązań wobec ciebie. Trzeba skorzystać z usług solidnych windykatorów, których znajdziesz w Michał Starzyński Kancelaria Windykacyjna i pozwolić profesjonalistom przekonać dłużników, że ich zobowiązania są realne.

Jeśli masz problemy z wyegzekwowaniem wierzytelności, skontaktuj się z nami. Zespół profesjonalnych windykatorów zorientowanych w przepisach prawa i lokalnej sytuacji gospodarczej i społecznej pomoże ci rozwiązać twój problem.

Kategoria: 

Kontakt

Kancelaria Detektywistyczno-Windykacyjna MS
Michał Starzyński

Wyśrodkuj mapę

NIP 7123228804
Regon 061029364

Polityka Prywatności